#
Image
Witaj na naszej stronie.

Jaskinia Pieklo

Jaskini prowadzi szlak turystyczny koloru niebieskiego: Chęciny-jaskinia Piekło pod Skibami (5 km.-Góra Żako- Piekło pod Skibami-jaskinia położona na północno-zachodnim stoku Góry Żakowej w Paśmie Zelejowskim, na wschód od Gałęzic. Niebieski rajd skocznia-jaskinia piekŁo-chĘciny. Jeśli mamy w planach zajrzeć do jaskini Piekło” zabierzmy latarkę. Piekło" pod Skibami znajduje się w obrębie wapiennych skałek na północno-zachodnim zboczu Góry Żakowej. Znana była już w okresie rozwoju.
Piekło ma 37m długosci. z jaskini można wrócić do Chęcin szlakiem niebieskim, po drodze zwiedzajac górę Zelejowa lub isc dalej niebieski.

Jul 2004. Pokonanie niektórych wymaga już sporych umiejętności. Za to do jaskini Piekło może wejść każdy, bo jest dostępna dla zwykłych grzeszników. Jul 2007. Mowa oczywiście o dwóch jaskiniach znajdujących się w niedalekiej odległości od Kielc. Jaskinia Piekło znajduje się znajduje się w.
Takich obiektów należą jaskinie Piekło pod Skibami i Piekło pod Małogoszczem, jaskinie Kadzielni a także Jaskinia Zbójecka w Łagowie. Kielce-Jaworznia (Rezerwat Chelosiowa Jama)-Rezerwat Góra Miedzianka-Gałęzice-Stokówka-Jaskinia Piekło (stąd przejście do autokaru.

Lewą stronę odchodzi szlak niebieski a my idziemy prosto i po chwili wchodzimy na leśną drogę która doprowadza nas do jaskini" Piekło"

Pobliżu jaskini Raj znajduje się uboga jaskinia Piekło odkryta i nazwana wcześniej niż Raj. Nazwa Raj-jest zasługą przepięknego wnętrza jaskini. Pierwszy cel naszej wycieczki-jaskinia Piekło Skibskie. Nazwę" piekło" nosi wiele jam i jaskiń w Górach Świętokrzyskich, mieszkańcy uważali je bowiem. Położone w lesie w pobliżu jaskini Piekło, Raj. Oferuje sześć miejsc noclegowych i wyżywienie. z okien można obserwować dzikie zwierzęta.
Jpg pod Telegrafem PICT0560s. Jpg scott vs unibike PICT0613s. Jpg jaskinia pieklo PICT0578s. Jpg widok z telegrafu PICT0598s. Jpg fotograf pomylil.

Image